Warning: Undefined array key "HTTP_ECE2788" in /home/platne/serwer14609/public_html/csia.pl/wp-config.php on line 92
Bajkoterapia w ujęciu praktycznym - Centrum Szkoleń i Animacji

Bajkoterapia w ujęciu praktycznym

Bajkoterapia jest stosunkowo świeżą, ale bardzo popularną metodą wsparcia dziecka w trudnościach. Dziecko kocha bajki i świat fikcji. Bajka nie tylko pobudza wyobraźnię, ale też wprowadza dziecko do innej rzeczywistości, pociąga, angażuje wszystkie zmysły i wiele emocji. Dziecko często utożsamia się z bohaterami  i różnymi sytuacjami. Dzięki temu że, mały czytelnik wchodzi „całym sobą” w czytaną lekturę, można wykorzystać bajkę jako metodę terapeutyczną, wpierającą dziecko w różnych przeżywanych trudnościach.

Często dorosłej osobie trudno powiedzieć dziecku o czymś wprost, lub po prostu dorosły nie jest zrozumiany.

Bajka może pomóc odnaleźć się dziecku w trudnościach jakie przed nim stoją, np. wyjściem do dentysty, przyjściem na świat rodzeństwa, problemach z relacjami.
Pedagog dzięki dobrze dobranym bajkom może wypracować w dzieciach wiele pożądanych postaw, niwelować niewłaściwe zachowania.

Dla kogo: Bajkoterapia może być stosowana zarówno przez pedagoga, psychologa, terapeutę, jak też nauczyciela w szkole, przedszkolu, bibliotekarza oraz rodzica. Zapraszamy na to szkolenie wszystkich zainteresowanych.

Termin: do ustalenia

Koszt: 150 zł

Organizator: Centrum Szkoleń i Animacji

Trener: dr Karolina Sobot Kasperska, z wykształcenia pedagog, psycholog, psychoterapeuta. Zawodowo od 2007 roku zajmuje się szkoleniami i  treningami umiejętności miękkich  z rożnymi grupami docelowymi. W CSiA prowadzi zajęcia dotyczące metodyki pracy z  z użyciem aktywizujących  metod przekładając je na praktykę. Jako zdeklarowany „mól książkowy”  realizuje również autorskie warsztaty z  biblioterapii i bajkoterapii wspierając  rozwój czytelnictwa i pozytywnego oddziaływania książki zarówno na dziecko jak i dorosłego człowieka

Szkolenie z bajkoterapii praktyczne

Zakres szkolenia:

1.Wprowadzenie teoretyczne do tematu: 
– Założenia bajkoterapii jako metody pracy z dziećmi.

– Budowa, cechy, typy, przykłady oraz przeznaczenie bajek terapeutycznych

2. Analiza wytworów, zasady stosowania – część teoretyczno- praktyczna
– Stosowanie bajek w kontekście danych trudności
– Zasady pracy bajką

3.Warsztat praktyczny:

-case study – praca z opisami przypadków trudnych
-Tworzenie scenariuszy z elementami bajkoterapii w oparciu o typowe trudności wychowawcze w wieku wczesnoszkolnym
 


4. Zapoznanie uczestników z  technikami bajkoterapii z wykorzystaniem kart metaforycznych oraz z twórczością plastyczną w pracy z bajką

  Na kursy zaopatruje nas:

Zapewniamy:

  • skrypty ze szkolenia
  • zaświadczenia uczestnictwa na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632).

Interesuje Cię to szkolenie?

Chcesz uczestniczyć w tym szkoleniu? Wypełnij formularz subskrypcji, a poinformujemy cię o najbliższym terminie.